Online (15 minutes ago):11
11 guests

Twoje IP:18.223.0.53

Szukaj w serwisie...

W dniach 2-3 października 2021 r. w Domu Weselnym “Olimpia” w Rzemieniu odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego w szachach. Organizatorem zawodów była Szkółka Szachowa “Szach” Mielec. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Podkarpacki Związek Szachowy. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników.

Naszą szkołę reprezentowali: Adam Bugaj, Mateusz Cieślik, Anna Bednarek, Agnieszka Rżany, Sylwia Makuch, Aleksandra Majcher, Milena Pszeniczna, Hanna Laskowska, Mikołaj Biela, Alan Kopacz, Adrian Pszeniczny, Martyna Krempa i Mateusz Szeliga.

W klasyfikacji chłopców do lat 8 Alan Kopacz zdobył tytuł wicemistrzowski uzyskując jednocześnie V kategorię szachową, a czwarte miejsce w tej kategorii zajął Adam Bugaj.

W tej samej kategorii do lat 8 wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęła Aleksandra Majcher, która wypełniła normę na IV kategorię szachową, a czwarte miejsce zdobyła Anna Bednarek.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale za udział, a najlepsi zostali udekorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 13 trenują w mieleckich klubach szachowych: SDK Lotnik Mielec i Szach Mielec, a duża część z nich uczęszcza do klas sportowych o profilu szachy w naszej szkole, gdzie szkolą się pod okiem mgr Roberta Karnasiewicza, mgr Roberta Nowaka i mgr Lucyny Kalkowskiej.