1952

Twoje IP:18.118.12.101

Szanowni Państwo, w naszej szkole, we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, kolejny już rok realizowany jest edukacyjny Program dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane z tym działania edukacyjne.

Doceniając współpracę z rodzicami, przekazujemy Państwu list organizatora skierowany do wszystkich stron uczestniczących w programie. Ponieważ duża grupa uczniów bierze udział w programie kolejny już rok, przypominamy Państwu o zasadach i celach tego przedsięwzięcia, jego ważnych aspektach, na które należy zwrócić uwagę w codziennych staraniach w utrzymywaniu zdrowia. Zachęcamy zatem do kontynuowania zdrowej diety oraz aktywnego styl życia w domu rodzinnym.

Gorąco polecamy sięganie i korzystanie z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej Programu dla szkół

Oprócz ciekawych broszur kulinarnych z propozycjami do wykonania z dzieckiem, znajdziecie Państwo specjalnie na tę okazję przygotowane poradniki i dla rodziców i dla dzieci.

Poradnik dla rodziców: Zasady zdrowego żywienia – Wskazówki, pomysły i porady dla rodziców dzieci w klasach I-V

Broszura dla dzieci: Ekipa Chrumasa na tropie zdrowego żywienia – Ciekawostki i ćwiczenia na tropie zdrowego żywienia

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia

Rodzice | Program dla szkół (programdlaszkol.org)