Twoje IP:3.149.234.251

Nie lubię kiślu czy kisielu? Poszłem czy poszedłem - która forma jest poprawna? Takie dylematy językowe rozstrzygali uczniowie klas ósmych biorący udział w bibliotecznym konkursie pod hasłem „Z polszczyzną za pan brat”.

W zmaganiach językowych wzięło udział 9 uczniów. Uczestnicy zgłębiali wiedzę z zakresu odmiany rzeczowników, czasowników, liczebników zbiorowych, uzupełniali związki frazeologiczne oraz poprawiali błędnie zbudowane zdania. Młodzi językoznawcy musieli zmierzyć się z zadaniami, w których trzeba było się wykazać naprawdę bardzo dobrą znajomością języka polskiego.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęły uczennice z kl. 8a: Kamila Kardyś oraz Maja Zboch.

Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Rydza z kl. 8a.

Trzecie miejsce przypadło Jagodzie Romanek z kl. 8b.

Pani Dyrektor Dorota Buczek-Kolanko wręczyła laureatkom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Zarówno laureatom jak i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych.