Twoje IP:3.144.113.30

20 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 4b i 4c wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

Przedstawienie, będące adaptacją baśni Lewisa Carrolla o tym samym tytule, to historia o dziewczynce która przypadkowo wpada do króliczej nory. Niezwykła herbatka u Zwariowanego Kapelusznika, Marcowego Zająca i Susła, spotkanie znikającego Kota z Cheshire, czy niezwykła partia krokieta, to tylko kilka z niecodziennych zdarzeń, które spotkają Alicję w jej podróży przez Krainę Czarów.

Uczniom bardzo podobały się zaanimowane lalki, kostiumy i muzyka. Olbrzymie wrażenie zrobiły trzy różne wersje Alicji: naturalnej, zagranej w żywym planie przez aktorkę, zmniejszonej w formie lalki stolikowej oraz największej, której nie byli w stanie dostrzec w całości.

Po spektaklu, uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych. Podczas zajęć, mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kulisach pracy aktorów teatru lalek, scenarzystów, kostiumologów, charakteryzatorów. Zobaczyli różne typy lalek wykorzystywanych w przedstawieniach. Sami też mogli wcielić się w ulubione postaci z bajek.