1989

Twoje IP:3.144.202.167

„Drodzy Rodzice, od wielu lat ostrzegamy przed skutkami nadmiernego przywiązania dzieci do smartfona czy komputera.

Większość ludzi widzi problem, ale pojawiają się i takie argumenty: „Taki dziś jest świat”, „Zakaz nic nie da, i tak będą to robić, tyle że po kryjomu” albo „Nie można ograniczać dzieciom dostępu do wirtualnego świata, bo nie dadzą sobie rady w życiu i będą zacofane”. Brzmi to rozsądnie, jednak czy ktokolwiek użyłby podobnej argumentacji, gdyby chodziło o kokainę? Nie jest to przesadzone porównanie. Naukowcy biją na alarm — nasze dzieci uzależniają się od smartfona i nowych technologii tak samo jak od kokainy i innych narkotyków.” - mówią autorki poradnika dla rodziców -„NASTOLATKI W WIRTUALNYM TUNELU” - Bogna Białecka (psycholog FEZiP) i Aleksandra Maria Gil (trener profilaktyki zdrowia psychicznego FEZiP).

Zachęcamy Państwa do bezpłatnego pobrania i zapoznania się z materiałami Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii :