1929

Twoje IP:18.190.156.212

29 uczniów z klas IV - VI przebywało na zielonej szkole w ośrodku „Prometówka” położonym w górnej, zacisznej części Krynicy-Zdroju, w malowniczym otoczeniu lasów i łąk. Atrakcyjne zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze trwały od 30 maja

do 3 czerwca 2016 r. Nauka, w bezpośrednim kontakcie z otaczającą rzeczywistością, była naturalna i sprzyjała twórczemu myśleniu i działaniu. Przeprowadzona została również lekcja matematyki w języku angielskim, co bardzo zaciekawiło uczniów i tym samym poszerzyło ich wiedzę językową. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, prowadzona w języku angielskim gimnastyka poranna, wspólne wycieczki, konkursy, zabawy i przeżywane radości integrowały zespół klasowy, a dla opiekunów i wychowawcy były ciekawą metodą kształtowania umysłów, charakterów i osobowości uczniów. Ten wyjazd połączony z nauką był świetną okazją do poznania tego, co nas otacza, odkrywania uroków i piękna przyrody oraz uczenia się życia wśród innych. Uczniowie zgodnie twierdzą, że nauczyli się samodzielności, dyscypliny, odpowiedzialności, a atmosferę panującą wśród kolegów, koleżanek i nauczycieli oceniają na piątkę z plusem.

Kierownik zielonej szkoły: Małgorzata Siry

Opiekunowie: Agnieszka Kubik, Jarosław Surowiec, Kinga Stan