1952

Twoje IP:18.222.67.251

8 września uczniowie klas pierwszych i drugich z pomocą policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Mielcu – pani Magdaleny Skulimowskieji pana Marka Opieli, przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

W rozmowie z dziećmi pojawiły się bardzo trudne dla młodego człowieka sytuacje, takie jak przechodzenie przez jezdnię, spotkanie z nieznajomym czy obcym psem. Na ten temat warto rozmawiać ze swoim dzieckiem jak najczęściej.

Statystyki mówią, że tylko w zeszłym roku miało miejsce prawie 3 tys. wypadków z udziałem dzieci do lat 14. Przykładem prawidłowego zachowania na drodze powinni świecić przede wszystkim rodzice i oczywiście wszyscy dorośli. Nie chodzi tu tylko o przepisy. Bardzo potrzebna jest nauka przewidywania sytuacji. „Należy z dzieckiem przejść kilkukrotnie trasę, rozmawiać o zagrożeniach i wyjaśniać, jak postępować w trudnych momentach. Oprócz tego przestrzegajmy przepisów sami, bo najmłodsi to obserwatorzy, którzy szybko przejmują od nas złe nawyki. Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły zależy od tego, co przekażą im opiekunowie.” – wyjaśnia edukacyjny portal internetowy„Bezpieczna Droga Do Szkoły” http://wychowaniekomunikacyjne.org/.

Na stronach portalu umieszczonych jest wiele ciekawych publikacji, filmów instruktażowych, materiałów pomocniczych, dzięki którym łatwiej Wam – Rodzicom będzie odpowiednio przygotować swoje dzieci do bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Gorąco zachęcam do „rozpracowywania” z dzieckiem potencjalnych sytuacji na drodze czy podwórku, by w rzeczywistych zdarzeniach bazowało na wcześniej przetrenowanych ustaleniach.

Pani Magdalenie Skulimowskiej i panu Markowi Opieli z Powiatowej Komendy Policji w Mielcu dziękujemy za bardzo ważną lekcję dla bezpieczeństwa naszych uczniów.

opracowanie

Katarzyna Zemmel