Twoje IP:18.218.38.125

2- 13 STYCZNIA 2017 – prowadzimy akcję charytatywną „GÓRA GROSZA XVII” „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” „Góra Grosza”- to zbiórka monet przeznaczona na rodzinne domy dziecka, nad którymi opiekę sprawuje TOWARZYSTWO NASZ DOM.

„Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać siebie, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.” – mówią organizatorzy ogólnopolskiej akcji, która tym razem ma już swoją XVII edycję.

Nasza szkoła od wielu już lat uczestniczy w akcji Góra Grosza, wspierając finansowo to szczytne przedsięwzięcie całkiem sporymi sumami, które hojnością darczyńców za każdym razem są dla nas – szkolnych organizatorów - olbrzymim zaskoczeniem. Jak w przypadku każdej akcji charytatywnej, przystąpienie do niej poprzedzają przygotowywania, w których chętni uczniowie, (a jest ich w tym roku 27) projektują i wykonują plakaty, które informują uczniów i rodziców o zasadach zbiórki. To prawdziwe dzieła sztuki plastycznej. Dlatego też gorąco zachęcamy do ich obejrzenia, a niżej wymienionym autorom prac oraz wspierającym ich rodzicom - bardzo dziękujemy:

1. Karol Machnik
  2. Oskar Sęga