Twoje IP:3.133.146.143

W dniu 9 listopada w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu historyczno - patriotycznego pt. „Ta ziemia nam droższa nad wszystko” w ramach ogólnopolskich obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zwieńczeniem tych działań była uroczysta akademia w auli szkolnej.

Od kilku lat to największe narodowe święto powoli zmienia swój charakter, a rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę nie jest smutnym dniem zadumy lub sztywnej sztampy, w której nie ma refleksji ani święta. Tegoroczny scenariusz akademii oddawał radosny charakter tego dnia. Oczywiście, że w jego narracji nie zapomnieliśmy i nie umniejszyliśmy dokonań polskiego narodu i polskich patriotów. Na deskach szkolnego teatru podjęto próbę zaprezentowania w skrócie sytuacji politycznej kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości przez Polskę oraz w latach 1918 - 2018.

Aktorzy stylizowani na modę dwudziestolecia międzywojennego swoimi kostiumami, odśpiewanymi pieśniami i zaprezentowanymi scenkami dramy starali się przybliżyć okoliczności utraty niepodległości. Patriotyczny charakter widowiska nadały również trzymane w rączkach młodych kolegów tabliczki z portretami sławnych Polaków, walczących z zaborcami, komunistami i faszystami oraz tych którzy rozsławiali nasz kraj w minionym stuleciu oraz dekoracja wykonana przez P. Witolda Targosza.

Uwieńczeniem tego patriotycznego święta o godzinie 11:11 było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w którym udział wzięła dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska.

Akademię przygotowały panie: Józefa Skop, Urszula Bar i Ewa Ziemba - Ząbek.