1952

Twoje IP:18.218.129.100

13 marca klasa 3c gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni p. Mirosławy Szypuły przygotowała i zorganizowała, w ramach projektu edukacyjnego, Dzień Matematyki dla klas 4-tych, 5- tych i 6-tych Szkoły Podstawowej nr 13.

W kalendarzu dzień ten przypada 12 marca, ale chcieliśmy zbliżyć ten dzień do Dnia Liczby Π (3,14) aby uczniowie pamiętali i kojarzyli te ”święta” razem.

Klasy czwarte bawiły się z tabliczką mnożenia. Uczniowie gimnazjum : Mikołaj Stachura, Jakub Pawelak, Jan Gorazd i Bartosz Pastuła przygotowali zagadki w formie wierszyków rymowanek, które czwartoklasiści musieli dokończyć wykazując się dobrą znajomością tabliczki mnożenia.

Klasy piąte bawiły się z tangramem. Drużyna z każdej klasy piątej musiała ułożyć pokazane na ekranie kształty. Gimnazjaliści: Wojciech Machnik, Natalia Węgrzyn, Adrian Osmola i Wiktor Furdyna, przygotowali dla każdej klasy odpowiednie materiały i wzory. Uczniowie układali kaczkę i psa. W tangram zaangażowali się w pewnym momencie prawie wszyscy.

Klasy szóste natomiast bawiły się z sudoku. Uczniowie gimnazjum : Wiktoria Grad, Teresa Gerasimou, Patrycja Gaj i Wiktor Lampart przygotowali dla szóstoklasistów plansze z poziomem łatwym ale również i trudnym. Sudoku niestety okazało się mało popularne wśród uczniów, bo z uzupełnieniem pustych pól mieli kłopoty, a niektórzy nie wiedzieli o takich łamigłówkach. Klasy szóste dostały zatem zadanie dla klasy – wypełnić sudoku z całą klasą w ciągu 2 dni.( I zadanie wykonali bezbłędnie. BRAWO!!!)

Ponadto każdy poziom klas musiał poradzić sobie z zagadkami zapałczanymi, które przygotowali uczniowie gimnazjum: Magdalena Sakowska, Aleksandra Śmiatacz, Kornelia Piątek i Mikołaj Puzio. Niektóre rozwiązania zapałczanych łamigłówek były zaskakujące. Klasa 3c gimnazjum zorganizowała ten dzień dbając o odpowiednią dekorację na auli, i podkład muzyczny, tak aby ten dzień jak najbardziej kojarzył się wszystkim z matematyką.

W tym dniu zostały również wręczone dyplomy i nagrody za udział i osiągnięcia w Konkursie Matematycznym „PLUS” dla uczniów klas 4 - 8, którego koordynatorką była pani Małgorzata Siry. Dyplomy uczestnictwa w konkursie otrzymali uczniowie klas 4-tych: Nadia Danielewicz, Patryk Kardyś, Zofia Koper, Kalina Kużdżał, Sylwia Makuch, Paweł Nowosiadło, Agnieszka Rżany, Magdalena Sudoł.

Pani dyrektor Teresa Lechocińska - Ciupa wręczyła dyplomy uczestnictwa uczniom klas piątych i udekorowała Doriana Wójcika medalem za wyróżnienie w konkursie. Dyplomy otrzymali: Krzysztof Batog, Amelia Drozdowska, Maciej Działowski, Nikola Kardyś, Kacper Kopacz, Julia Kwiatkowska, Agata Machnik, Amelia Niemczyk, Emma Ogórek, Martyna Ptak, Wiktor Rębisz, Marlena Winiarska.

Klasy szóste i siódme otrzymały dyplomy z rąk p. wicedyrektor Beaty Machnik - Babuli, a medal za wyróżnienie w konkursie pani dyrektor wręczyła Noemi Bełch, Karolowi Machnikowi z kl. 6A i Jakubowi Borzęckiemu z kl. 7A. Natomiast nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie otrzymał Jakub Baltyzar z kl. 6A.

W konkursie z klasy szóstej brali jeszcze udział: Emilia Kulczyk i Aleksandra Sypek, a z klasy siódmej: Julia Gorczycka, Damian Kardyś, Dominik Nowak i Małgorzata Ogórek. Uczniowie ci otrzymali dyplomy uczestnictwa.