Twoje IP:18.191.202.72

Uczniowie klasy 2B postanowili wziąć udział w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie, pod kierunkiem wychowawczyni pani Renaty Grochockiej, stworzyli dekorację klasy zatytułowaną „Jesienna Polana Słodziaków”.

W tym celu, na zajęcia plastyczne, przynieśli potrzebne im materiały wtórne: stare gazety, niepotrzebne kawałki materiałów, wełny i guziki. Każde dziecko wykonało ulubionego Słodziaka, wybranego po przeczytaniu i wysłuchaniu ich przygód z książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Do wykonania zadania wszyscy podeszli z ogromną radością i inwencją twórczą. Powstały piękne i niepowtarzalne prace, które wyeksponowali w jesiennym lesie, wykonanym z kawałków szarego papieru pomalowanymi barwami złotej, polskiej jesieni. Z pewnością, ta klasowa dekoracja, każdego dnia będzie przypominała dzieciom, o codziennym, głośnym czytaniu i sprawi, że nawyk sięgania po książkę nie będzie przymusem, a radością, zadowoleniem i ciekawością poznawczą wprowadzającą w magiczny świat wyobraźni. Swoje, wybrane prace przedstawili w czasie podsumowania projektu czytelniczego „Ziemia jest naszym królestwem” w auli naszej szkoły 5.11.2019 r.