1952

Twoje IP:3.142.171.180

Tuż przed świętami uczniowie klasy 2C chcąc wprowadzić społeczność szkolną w atmosferę zbliżających się świąt kolędowali w szkole. Przedstawili uczniom klas I-III spektakl świąteczny. Drugoklasiści zaprezentowali przedstawienie pt. „Szopka szkolna”, w którym uczeń zmaga się z wyborem dobra i zła, śpiewali kolędy, pastorałki oraz przygrywali na instrumentach muzycznych. Barwny korowód składał się z pasterzy, aniołów, trzech króli, diabełka, ucznia, osiołka, baranka, pieska i dzieci. W dalszej części spotkania uczniowie zagrali na dzwonkach chromatycznych kolędę „Wśród nocnej ciszy”, a Miłosz Kusak zaprezentował się w grze na organach wykonując kolędy: „Lulajże Jezuniu” i „Wśród nocnej ciszy”. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Teresa Lechocińska - Ciupa. Młodzi artyści otrzymali gromkie brawa za swój świąteczny występ. Wszyscy podziwiali zdolności aktorskie uczniów i uczennic, grę na instrumentach, śpiew, piękne stroje oraz scenografię.

Spektakl świąteczny wspólnie z uczniami przygotowały panie: Lucyna Kostecka i Paulina Sum.