Twoje IP:18.188.20.56

W dniach 16 i 19 maja 2014 r. w szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Uczniowie klas pierwszych przybyli do biblioteki, aby zostać pasowanymi na czytelników. W pierwszej części spotkania uczniowie z klasy drugiej, pod przewodnictwem pani Agnieszki Kubik, przedstawili inscenizację pt. „Witajcie w naszej bajce”. Ta klasa w obecnym roku szkolnym jest liderem czytelnictwa w szkolnej bibliotece. Dzieci prowadzą „Lekturniki”, w których pisemnie i graficznie przedstawiają zapamiętane fakty i przygody z przeczytanych pozycji literackich, w tym omawianych na lekcjach lektur. Produktem finalnym są książeczki autorstwa uczniów klasy II a, wykonanych z pomocą rodziców, dziadków czy też starszego rodzeństwa. W dalszej części spotkania zaproszeni goście rozwiązywali zagadki oraz zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przysięgi i pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor Teresa Lechocińska-Ciupa. Pani wicedyrektor Maria Greczka wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie wypożyczyli kolorowe bajeczki.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie!