1989

Twoje IP:52.14.130.13

Maja Smykla jest uczennicą klasy 3A naszej szkoły. Podczas zdalnego nauczania, w maju 2020 roku, przystąpiła do klasowego konkursu „ Mali pisarze”, którego pomysłodawcą była wychowawczyni klasy pani Agnieszka Kubik. Maja chętnie podjęła się realizacji zadania wspierana i stale motywowana przez rodziców. I tak powstała jej pierwsza książka zatytułowana „Słoń, który chciał latać”. Jak pisze mała autorka „inspiracją do jej napisania były marzenia, które każdy ma i pragnie ich spełnienia. Jej główny bohater - słoń Kleofas, zwierzę mądre, ciekawe, dzięki swoim pomysłom, zaangażowaniu, prawdziwym przyjaciołom oraz swojemu uporowi, spełnia, wydawać by się mogło, wręcz niemożliwe marzenie”.

Dzięki staraniom wychowawcy pani Agnieszki Kubik i uprzejmości pani dyrektor Teresy Lechocińskiej -Ciupa, w maju 2021 r. książka została oddana do druku. 11.05. 2021 r. w Tygodniu Książki, Majka przekazała 10 egzemplarzy swojego dziecięcego dzieła szkolnej bibliotece. Na pierwszym egzemplarzu Maja złożyła swój pierwszy autograf oraz obiecała, że czytelnicy mają szansę na poznanie kolejnych przygód Słonia Kleofasa.

Na ręce pani dyrektor autorka przekazała 20 egzemplarzy książeczki, które mają trafić za pośrednictwem Naczelnika Wydziału Edukacji w Mielcu pana Mirosława Kapinosa, do bibliotek wszystkich 10 szkół podstawowych w Mielcu.

Małej pisarce gratulujemy fantastycznego dzieła. Marzeniem Majki jest, aby jej rówieśnicy czytając książeczkę, mocno wierzyli, że marzenia się spełniają.