Online (15 minutes ago):26
26 guests

Twoje IP:18.222.22.244

Szukaj w serwisie...

W dniu 31 października 2021 r. w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów w szachach do lat 8, 10, 12, 14, 16 i 18.

W związku z pandemią po raz pierwszy w tak dużej imprezie uczestniczyli uczniowie klas sportowych o profilu szachowym. Z klasy IIA byli to Agatka Mróz, Ania Bednarek, Krzysztof Mika, Adam Bugaj i Kacper Bagiński. Z klasy IIIA Eryk Pondo, Olgierd Barszcz, Antoni Pietryka. Startowali również Aleksandra Majcher z IC, Agnieszka Rżany i Sylwia Makuch z VIIA oraz Kacper Kopacz z VIIIB.

W kategorii juniorek do lat 8 Aleksandra Majcher zdobyła 5 miejsce uzyskując 4 punkty z 8 partii, dziesiąta była Agatka Mróz, a jedenasta Ania Bednarek.

W kategorii juniorów do lat 8 Adam Bugaj zajął dwudzieste miejsce zdobywając 4,5 punktu w 9 partiach, Kacper Bagiński był dwudziesty ósmy, a Krzysztof Mika trzydziesty siódmy.

W kategorii juniorów do lat 10 Olgierd Barszcz był osiemnasty, Eryk Pondo dwudziesty trzeci, a Antoni Pietryka dwudziesty dziewiąty.

W kategorii juniorek do lat 12 Agnieszka Rżany zajęła siódme miejsce, a Sylwia Makuch piętnaste.

W kategorii juniorów do lat 14 Kacper Kopacz zajął czternaste miejsce.

W zawodach uczestniczyło ponad 100 zawodników i zawodniczek. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować na następnych zawodach.