fb

   

Urząd Miejski  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

3886841
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
780
2730
3510
15276
64735
59612
3886841

Forecast Today
2016

Online (15 minutes ago):29
29 guests

Twoje IP:44.210.83.132
   

Szukaj w serwisie...  

   

W środę, 20 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły: klasa IIa, IIIa, IIIb i IIIc, pod opieką nauczycieli wyruszyli na wycieczkę do Wieliczki i Tarnowa, która odbyła się w ramach programu MEN „Poznaj Polskę”. Podróż minęła szybko i przyjemnie.

Pierwszym etapem wycieczki była kopalnia soli w Wieliczce. Po Muzeum Żup Krakowskich oprowadzała nas pani przewodnik, która przekazała nam nie tylko wiele ciekawych informacji na temat kopalni, ale przede wszystkim zainteresowała nas fascynującymi opowieściami z dawnych czasów. Jedną z największych atrakcji kopalni były kieraty – gigantyczne górnicze machiny. Na Trasie Muzeum zobaczyliśmy również obiekty, związane zarówno z pracą dawnych wielickich górników, jak też z ich tradycjami i życiem codziennym. Mogliśmy podziwiać wystawę kryształów soli ze słynnych Grot Kryształowych czy niesamowite solne formy, które wyglądają niczym wyciągnięte wprost ze świata baśni. Niezapomniane wrażenia zapewniały nam również potężne, przepiękne komory. W każdej z tych tajemniczych „jaskiń” czekały na nas ślady górników sprzed lat. Nie mieliśmy pojęcia, że sól może mieć tyle odcieni. To wszystko mogliśmy obejrzeć ponad 130 metrów pod powierzchnią ziemi.

Następnym etapem wycieczki był Tarnów i Muzeum Okręgowe Miasta Tarnowa. Tutaj mogliśmy poznać barwną i ciekawą historię miasta i regionu oraz zostały nam przybliżone charakterystyczne tarnowskie budowle. Uczestniczyliśmy również w lekcji muzealnej – robiliśmy bransoletki i malowaliśmy ruiny zamku.

Po zwiedzeniu udaliśmy się na posiłek. Śmiało możemy stwierdzić, że wycieczka była udana. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Wspólny pobyt przyczynił się do integracji uczniów i poszerzenia wiedzy o Polsce.

https://photos.app.goo.gl/L6xkPaUtnoEYpRRH6

   
© by Sp13.