Twoje IP:3.138.114.94

23 marca 2022 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Na początku części artystycznej uczniowie obejrzeli teledysk do piosenki „Mała książka-wielki człowiek”.

Następnie po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi w bibliotece szkolnej złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor Dorota Buczek -Kolanko pasowała każdego z nich na czytelnika. Wychowankowie klas pierwszych również przygotowali swoje występy. Klasa Ia pod kierunkiem pani Lucyny Kosteckiej zaprezentowała się w piosence i wierszu o tematyce wiosennej. Klasa Ib wraz z panią Agnieszką Kubik wykonała piosenkę o książeczce. Uczniowie klasy Ic, której wychowawczynią jest pani Renata Grochocka, zaśpiewali piosenkę „ Bajeczki książeczki”.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku „Wyprawkę Czytelniczą”. Uroczystość została zrealizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.