fb

   

Urząd Miejski  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

3886846
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
785
2730
3515
15276
64740
59612
3886846

Forecast Today
2016

Online (15 minutes ago):29
29 guests

Twoje IP:44.210.83.132
   

Szukaj w serwisie...  

   

W dniach 4 i 5 maja uczniowie klas VIa, VIb i VIIb uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Stolica przywitała nas piękną słoneczną pogodą. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Cmentarz na Powązkach oraz Cmentarz Wojskowy, gdzie zapaliliśmy znicze na grobie patrona naszej szkoły Jana Bytnara „Rudego”. Potem pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy Warszawę. Mieliśmy okazję obejrzeć zmianę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza i przejść obok Pałacu Prezydenckiego. Następnie zobaczyliśmy: plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Rynek Starego Miasta z Warszawską Syrenką, Pomnik Małego Powstańca i Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Wizyta w Zamku Królewskim dostarczyła nam wielu przeżyć i stanowiła żywą lekcję historii.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Obejrzeliśmy m. in.: Belweder, Pałac na Wodzie, Pomnik Chopina i Starą Pomarańczarnię. Później uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Galeria sztuki wywarła na nas niesamowite wrażenie. Spotkanie przez obrazem Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” i analiza tego monumentalnego dzieła umożliwiły nam odkrywanie wielkiej historii na nowo. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po kwitnących wilanowskich ogrodach wokół Pałacu Jana III Sobieskiego.

W godzinach popołudniowych wyruszyliśmy w drogę powrotną, by wieczorem dotrzeć do Mielca. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

Kierownikiem i organizatorem wycieczki była pani Małgorzata Pazdro, a opiekunami panie Joanna Grzebyk i Barbara Wojciechowska.

https://photos.app.goo.gl/E6raqcCavXf7ACiG9

   
© by Sp13.