3820372
2082
3820372

Twoje IP:3.145.36.10

19 maja uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z Panią sierż. szt. Eweliną Ziembą reprezentującą Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii - Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Ponieważ nasi uczniowie, jako osoby 13-15- letnie, mają już spory bagaż własnych doświadczeń, spostrzeżeń i opinii o życiu, tym razem usłyszeli o możliwych zagrożeniach z wielu obszarów: realizacji obowiązku szkolnego (wagary), stosowania używek (papierosy, narkotyki, dopalacze, alkohol), zagrożeniach w Internecie (hejt, kradzież konta, przerabianie zdjęć) oraz bezpieczeństwa na drodze (korzystania z hulajnóg, przechodzenia przez jezdnię).

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o przepisach prawa, odpowiedzialności za swoje czyny - zgodnie z wiekiem, właściwym reagowaniu odpowiednio do sytuacji. Usłyszeli też przestrogę, żeby rozwijając swoje zainteresowania, poszerzając kontakty i korzystając z coraz większej swobody z racji wieku, pochopną decyzją nie przekreślić sobie planów na wybór zawodu i dorosłość.

Wszystkim uczniom, a szczególnie przyszłym absolwentom, życzymy rozległej wiedzy, trafnych spostrzeżeń i samych dobrych wyborów.

Pani Ewelinie Ziembie z Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii - Komendy Powiatowej Policji w Mielcu bardzo dziękujemy za spotkanie i życiową lekcję.

Katarzyna Zemmel