fb

   

Urząd Miejski  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

3189112
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
1698
2195
8983
10162
1698
54051
3189112

Forecast Today
2016

Online (15 minutes ago):25
25 guests

Twoje IP:3.238.118.27
   

Szukaj w serwisie...  

   

W czwartek, 16 marca, uczniowie klasy językowej 5c wraz z wychowawczynią, obchodzili irlandzkie święto – Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji przygotowanych zostało wiele różnych atrakcji. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, uczniowie mogli spróbować irlandzkich specjałów: irlandzkiego chleba sodowego, sera i masła irlandzkiej firmy Kerrygold, irlandzkiego ciasta z jabłkami, babeczek z symboliczną koniczynką oraz czekoladowych babeczeki z irlandzkiej mieszanki.

Przygotowano również deser czekoladowy z przepisu firmy Butlers.

Poczęstunek uzupełniły 3 smaki luksusowej czekolady ufundowane przez firmę Butlers z Dublina.

Tematycznymi smakołykami były zielona galaretka z tęczą, herbatniki koniczynki oraz zielone soki.

Podano oryginalną irlandzką herbatę, serwowaną z mlekiem, tak jak przygotowują ją Irlandczycy. Wbrew wielu obawom okazała się naprawdę smaczna.

Wiele radości sprawiła uczestnikom możliwość robienia sobie zdjęć na specjalnym tle z gadżetami nawiązującymi do Irlandii i do święta Św. Patryka.

Każdy mógł również wylosować dla siebie irlandzkie życzenie pomyślności z symbolicznego garńca ze złotem. Tradycja ta sięga czasów ludu starożytnych celtów i druidów, gdy wędrowni poeci i bardowie oferowali błogosławieństwo klanom przemierzającym kraj. Wierzenia te zakorzenione były w naturze i środowisku, a wiele z nich zostało ponownie zinterpretowanych w erze nowożytnej.

Wszyscy uczniowie wzięli udział w quzie o Irlandii w języku angielskim, do którego przygotowywali się na lekcjach oraz w domu z materiałów opracowanych przez Panią Krystynę Dziekan.

Zdobywcami nagród byli: Jessica Larkin, Maja Smykla, Mikołaj Taran, Lena Giera i Piotr Widłak, które wręczyła Pani Dyrektor Dorota Buczek-Kolanko.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w przygotowania i realizację klasowego wydarzenia, które dzięki temu miało wyjątkowy charakter.

https://photos.app.goo.gl/82Znn1HVj53XBoxv5

   
© by Sp13.