Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74
1989

Twoje IP:3.15.143.181

27 marca 2023 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Na początku części artystycznej pierwszoklasiści obejrzeli teledysk do piosenki „Mała książka-wielki człowiek”. Następnie uczniowie kl. IV b pod kierunkiem polonistki Ewy Rzeszutek zaprezentowali inscenizację „Legendy o warszawskim Bazyliszku”, co było prawdziwą niespodzianką.

Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi w bibliotece szkolnej uczniowie złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor Dorota Buczek-Kolanko pasowała każdego z nich na czytelnika.

Wychowankowie klas pierwszych również przygotowali swoje występy.

Klasa Ia pod kierunkiem pani Elżbiety Kwiecień wykonała w piosenkę „O literkach”.

Klasa Ib w występie przygotowanym przez panią Agatę Durej zaprezentowała się w piosence

„Kraina bajek” oraz w wierszu „Książeczka”.

Uczniowie klasy Ic, której wychowawczynią jest pani Renata Dybska, zaśpiewali „Piosenkę

o czytaniu książek”.

Występ Eryka Marcińca z klasy Ib w wierszu Marii Konopnickiej pod tytułem „Stefek Burczymucha” zakończył prezentacje uczniowskie.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku „Wyprawkę Czytelniczą”. Uroczystość została zrealizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.