19999

Twoje IP:3.146.176.81

29 marca 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona patronowi szkoły Janowi Bytnarowi "Rudemu". W tym roku przypada 80. rocznica śmierci bohaterów akcji pod Arsenałem, chłopców, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Uczniowie wysłuchali i obejrzeli występ swoich szkolnych kolegów. Przypomnieli oni zebranym historię Jana Bytnara i jego przyjaciół. Opowiedzieli o działalności Szarych Szeregów oraz wysłuchali piosenek i wierszy, wpisujących się w kontekst ówczesnych czasów takich jak : "Modlitwa harcerska", "Szare Szeregi", "Warszawskie dzieci", "Testament mój" J. Słowackiego, "Mazowsze" i " Z głową na karabinie" K.K. Baczyńskiego, czy "Po co to Wam było Chłopcy" I. Krzepkowskiej - Bułat.

Zostały również rozdane nagrody zwycięzcom konkursu z wiedzy o patronie szkoły, które ufundował Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych dla klas od II do IV i od V do VII. W młodszej kategorii wiekowej I miejsce: zajął Mateusz Pietrzak, II miejsce: Krzysztof Mika, III miejsce Dagmara Barszcz. W starszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Karolina Ząbek, II miejsce: Piotr Kulczyk, III miejsce: Milena Maria Leś.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!