Twoje IP:18.224.44.108

Dnia 26.04.2023 r. nasza „Trzynastka” gościła Panią Katarzynę Kyc – pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Zbliżające się dni święta Flagi i Konstytucji 3 Maja były okazją do zorganizowania warsztatów „Polskie symbole narodowe”, które w sposób ciekawy i interesujący przeprowadziła Pani Katarzyna.

W zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy drugie i trzecie naszej szkoły wraz z wychowawcami i Panią Dyrektor. Uczniowie w trakcie spotkania, połączonego z krótkim filmem edukacyjnym oraz prezentacją multimedialną, podsumowali swoją wiedzę o symbolach, kolorach i emblematach związanych z państwem polskim oraz polską historią. Przybliżona została legenda związana z godłem państwa polskiego i pierwszą stolicą Polski, historia flagi polskiej, symbolika kolorów bieli i czerwieni, okoliczności powstania Pieśni Legionów we Włoszech.

Nasza szkoła systematycznie współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie. IPN wielokrotnie objął patronatem działania naszej placówki.

Bardzo dziękujemy p. Katarzynie za ciekawą i interesującą lekcję oraz za wspólną niezwykłą „podróż historyczną”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.