Twoje IP:3.15.10.137

4.11.2015r. o godz. 17.00, 52 uczniów z klasy 1a i 1b zostało przyjętych przez dyrektora szkoły p. Teresę Lechocińską- Ciupa i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Bytnara „Rudego” w Mielcu, w poczet braci uczniowskiej. W uroczystości wzięli również udział: dyrektor do spraw Edukacji w Mielcu p. Arkadiusz Gałkowski, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Mielce p. Anna Chruściel, licznie zebrani rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych pierwszaków.

Akt pasowanie poprzedziła krótka część artystyczna, przygotowania przez wychowawczynię klasy 1a - p. Agnieszkę Kubik oraz wychowawczynię klasy 1b - p. Renatę Grochocką. Pierwszaki zaprezentowały czego nauczyły się w ciągu dwóch miesięcy nauki szkolnej recytując wiersze, śpiewając liczne piosenki oraz prezentując swoje umiejętności taneczne w polonezie i kujawiaku.

Podczas pasowania uczniowie otrzymali birety i dyplomy ufundowane przez dyrektora szkoły
i „torebeczki obfitości”, które ufundowała Rada Rodziców.

Uroczystość ślubowania zakończyły klasowe zdjęcia oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców pasowanych uczniów, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację uroczystości. Szczególne podziękowania składamy Radom Oddziałowym klasy 1a i 1b.