Twoje IP:18.218.48.62

17 kwietnia 2024 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Na początku części artystycznej pierwszoklasiści obejrzeli teledysk do piosenki „Mała książka-wielki człowiek”. Następnie uczniowie kl. V b pod kierunkiem polonistki Ewy Rzeszutek zaprezentowali inscenizację baśni „Kopciuszek”, co było prawdziwą niespodzianką. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi w bibliotece szkolnej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor Dorota Buczek-Kolanko pasowała każdego z nich na czytelnika.

Wychowankowie klas pierwszych przygotowali również swoje występy.

Klasa Ia pod kierunkiem pani Anny Żmudy wykonała w piosenkę „Wieziemy tu kogucika”.

Klasa Ib w występie przygotowanym przez panią Beatę Golę zaprezentowała się w wierszu
„ Przyjście wiosny”.

Uczniowie klasy Ic, której wychowawczynią jest pani Marta Nagaduś- Dziekan, wyrecytowali wiersz „ Kurczę blade”.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku „Wyprawkę Czytelniczą”. Uroczystość została zrealizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.