19999

Twoje IP:3.19.60.65

We wtorek, 17 maja 2016 roku, klasy VI a i VI b uczestniczyły w wycieczce ekologicznej do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce zorganizowanej przez p. Małgorzatę Pazdro i p. Bogusławę Michalcewicz dzięki współpracy z wydziałem Edukacji Gminy Miejskiej Mielec i środkom przeznaczonym przez Prezydenta Miasta Mielca.

Wycieczki ekologiczne są tradycją w naszej szkole i formą nagrody dla uczniów, którzy przez lata pobytu w szkole podstawowej uczestniczyli w akcjach ekologicznych, charytatywnych oraz wszelkiego rodzaju konkursach.

Podstawowym celem wycieczki było zapoznanie szóstoklasistów z zasadami funkcjonowania kopalni ropy naftowej oraz wpływu przemysłu wydobywczego na rozwój techniki i środowisko człowieka.

Oprócz zwiedzania muzeum, uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „Co to jest ropa naftowa?” oraz świetnie się bawili, rozgrywając quizy ekologiczno - przyrodnicze, układając wiersze o opiekunkach p. Kasi Dąbek i p. Lucynie Kalkowskiej oraz konkurując w śpiewaniu w autobusie. Może sama pogoda nie była na szóstkę, ale atmosfera, integracja zespołów uczniowskich i przeżycia na pewno tak!