Twoje IP:18.224.38.3

Po wielu dniach prób i przygotowań w końcu nadszedł ten dzień. W czwartek  16 czerwca 2016 r. uczniowie klasy II A pod „artystycznym okiem” p. Marty Nagaduś-Dziekan wystąpili przed uczniami klas I - III oraz dziećmi z dwóch oddziałów przedszkolnych i zagrali spektakl pt. „Spotkanie z poezją Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej i Jachowicza”. Przez chwilę uczniowie stali się „małymi aktorami” i wcielili się w postacie z wierszy: „Kaczki”, „Kaczka-dziwaczka”, „Dwa koguty”, „Spóźniony słowik”, „Żuraw i czapla”, „Kot” i „Chory kotek”. Gościem specjalnym na spektaklu była Pani Dyrektor, Teresa Lechocińska-Ciupa, która często się uśmiechała i była zachwycona występem dzieci.

Uwagę widowni przyciągała nie tylko gra aktorska, ale również kolorowe stroje, ciekawa scenografia i duża ilość rekwizytów. Uczniowie zaprezentowali swoje możliwości wokalne i umiejętność gry na instrumentach. Pomiędzy kolejnymi wierszami można było usłyszeć dwa utwory zagrane na fletach prostych przez dziewczynki z zespołu „Fleciki”, którym na keyboardzie akompaniowała Kamila Kardyś. W utworze „Kukułka” zagranym na keyboardzie zaprezentowała się także Gabriela Jędruch. W czasie spektaklu cały czas rozbrzmiewała muzyka Pachelbela, Mozarta i Vivaldiego.

Jak przystało na „zawodowych aktorów”, nie był to jedyny występ w tym dniu. Po południu „młodzi aktorzy” zagrali ponownie, tym razem dla swoich rodziców, dziadków, rodzeństwa, a nawet gości z zagranicy. Po spektaklu długo nie milkły brawa!!! Rodzice byli urzeczeni występem i nie ustawali w pochwałach.

Przedstawienie nie mogłoby się odbyć bez odpowiedniego nagłośnienia
i konferansjerki, którą poprowadziły uczennice klasy VI B: Magdalena Świderska i Marcelina Rzeźnik. Na ogromne podziękowanie zasłużyli gimnazjaliści z klasy III c: Miłosz Wróbel i Jakub Zaranek, którzy w profesjonalny sposób obsługiwali sprzęt nagłaśniający oraz projektor.

Reżyserem spektaklu była p. Marta Nagaduś-Dziekan.