Twoje IP:3.133.121.160

RODZAJ POMOCY, O KTÓRĄ MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ RODZICE UCZNIA

STYPENDIA SZKOLNE

Stypendium szkolne może otrzymać uczeńznajdujący się w trudnej sytuacji materialnej,wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie,
w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także, gdy rodzina jest niepełna.

Wnioski należy złożyć do 15 września w MOPS – ul. Łukasiewicza 1.

Kryterium dochodowe

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej, która obecniewynosi 514 zł (netto) na osobę w rodzinie.

Obowiązujące dokumenty

Do wniosku o udzielenie stypendium szkolnego należy dołączyć zaświadczenia lub oświadczenia o wysokości dochodów netto członków rodziny zamieszkujących wspólnie z uczniem,z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony,bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania.

Wniosek do pobrania oraz wykaz koniecznych dokumentów, jak i przykładowe wykorzystanie stypendium znajdują się na stronie internetowej MOPS w Mielcu.

ZASIŁKI SZKOLNE

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo
w trudnej sytuacjimaterialnej z powodu zdarzenia losowego.

Wniosek do pobrania na stronie internetowej MOPS w Mielcu

BEZPŁATNE OBIADY

Pomoc w ramach Rządowego Programu Dożywiania  udzielana jest samotnym osobom i rodzinom, których dochód nie przekracza:

• 951 złw przypadku osoby samotnie gospodarującej
  • 771 złw przypadku osoby w rodzinie.

Wniosek należy złożyć u rejonowego pracownika socjalnego w MOPS,

ZWOLNIENIE LUB CZĘŚCIOWE ZWOLNIENIE Z OPŁAT NA UBEZPIECZENIE

Termin złożenia wniosku - do końca września, wniosek do pobrania i złożenia
u pedagoga szkolnego.