19999

Twoje IP:13.59.154.143

12.12.2013 drużyna Szkoły Podstawowej nr 13 w składzie: Julia Stachowicz (kl. VI b), Julia Siry (kl. VIa), Mariola Cyran(kl. VIa), Marcelina Bar(kl. VIa) oraz Łukasz Szantula(kl. VIa) wywalczyła II miejsce w trzecim Mieleckim Konkursie Ekologiczno - Sprawnościowym dla Szkół Podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca „Kreatywna Ekologia”.

Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 2 w Mielcu i składał się z trzech konkurencji:

• problem długoterminowy ( uczniowie samodzielnie musieli przygotować scenariusz przedstawienia ekologicznego na zadany temat związany z zagrożeniami wybranego ekosystemu, przygotować scenografię, kostiumy oraz wykonać pojazd ekologiczny),
  • spontan ( uczniowie otrzymywali zadanie do wykonania wymagające kreatywności, pomysłowości i współpracy w grupie),
  • konkurencja sprawnościowa (polegała na przebyciu slalomu z zadaniami ekologicznymi do wykonania oczywiście, w którym liczył się czas i jakość wykonania).

o wszystko: wspaniałą atmosferę, posiłek oraz nagrody dla wszystkich uczestników. Szczegółowa relacja z konkursu dostępna będzie na stronie http://www.gim2.mielec.pl/.

Opiekunami konkursu byli Bogusława Michalcewicz i Małgorzata Pazdro