Twoje IP:3.141.193.158

10 października 2018r. klasa IC wyruszyła do Nadleśnictwa w Mielcu na spotkanie z leśniczym. Pani Sylwia serdecznie przywitała uczniów z Trzynastki chcących pogłębić swoją wiedzę na temat lasu. Zaprosiła przybyłych do centrum edukacji, gdzie przeprowadziła zajęcia dotyczące fauny i flory pobliskich terenów. Opowiadała o drzewach, zwierzętach oraz o tym, co nam daje las. Zdobyte przez najmłodszych informacje poparte były naturalnymi eksponatami, a najbardziej aktywni w udzielaniu prawidłowych odpowiedzi otrzymali nagrodę w postaci naklejki. Podczas pobytu wszystkie dzieci zostały obdarowane książeczkami, w których znajdowały się cenne wiadomości, kolorowanka i wskazówki do zachowania się w borach i zagajnikach. Ta niecodzienna lekcja przyrody w tle której słychać było odgłosy leśnych zwierząt była niezapomnianym wydarzeniem dla pierwszoklasistów. Uwieńczeniem spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie, na którym nie brak uśmiechów i zadowolenia.

Opiekę nad uczniami w tym dniu sprawowały panie: Lucyna Kostecka i Elżbieta Wąż.