Twoje IP:18.222.115.120

Ponieważ badania naukowe wskazują, że telefony komórkowe, routery Wi-Fi, stacje bazowe telefonii komórkowej nie tylko nie są obojętne dla zdrowia, a wręcz stanowią jego zagrożenie, zachęcamy rodziców do zapoznania się z dołączonym Międzynarodowym Apelem Naukowców o ochronę przed ekspozycją na niejonizujące pole elektromagnetyczne.

O tym, jak bardzo szkodliwy wpływ na rozwój i fizyczny i psychiczny dziecka może mieć telefon komórkowy i nieograniczony w nim dostęp do Internetu, świadczy ilość poświęconych temu tematowi artykułów i wydawnictw. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi badaniami naukowymi. Państwu i sobie życzymy wytrwałości w konsekwentnym stosowaniu zaleceń specjalistów.

Jednocześnie informujemy nowych uczniów i ich rodziców oraz przypominamy starszym uczniom i ich rodzicom, że od września 2018 roku decyzją Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej w statucie szkoły zawarte zostały zasady korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów na terenie szkoły:

„§ 49. Telefony komórkowe i urządzenia elektroniczne.

Podczas pobytu w szkole uczniowie mają wyłączone i schowane telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne.”

Zapis ten nie tylko wynika z kierunku szkoły w podnoszeniu bezpieczeństwa uczniów (również w Internecie), ich integracji w środowisku szkolnym, przepisów BHP, jak również wpisuje się w działania szkoły w kierunku ograniczenia ekspozycji na szkodliwe dla zdrowia niejonizujące pole elektromagnetyczne.

Rodziców zaniepokojonych brakiem możliwości skontaktowania się z dzieckiem podczas pobytu w szkole zapewniamy, że w sytuacjach tego wymagających z rodzicem kontaktować się będą pracownicy szkoły lub pielęgniarka szkolna. W sytuacjach ważnych i pilnych uczeń może skorzystać ze szkolnego telefonu stacjonarnego w sekretariacie szkolnym i gabinecie pedagoga (o czym uczniowie wiedzą).

Katarzyna Zemmel – pedagog szkolny