NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.  

   

fb

   

Urząd Miejski  

   

Edukacja przez Szachy  

 

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

2091952
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
12
1536
1548
12460
69969
107149
2091952

Forecast Today
1680

Online (15 minutes ago):15
15 guests

Twoje IP:34.236.191.104
   

POLinfo  

   

Ponieważ badania naukowe wskazują, że telefony komórkowe, routery Wi-Fi, stacje bazowe telefonii komórkowej nie tylko nie są obojętne dla zdrowia, a wręcz stanowią jego zagrożenie, zachęcamy rodziców do zapoznania się z dołączonym Międzynarodowym Apelem Naukowców o ochronę przed ekspozycją na niejonizujące pole elektromagnetyczne.

 

O tym, jak bardzo szkodliwy wpływ na rozwój i fizyczny i psychiczny dziecka może mieć telefon komórkowy i nieograniczony w nim dostęp do Internetu, świadczy ilość poświęconych temu tematowi artykułów i wydawnictw. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi badaniami naukowymi. Państwu i sobie życzymy wytrwałości w konsekwentnym stosowaniu zaleceń specjalistów.

Jednocześnie informujemy nowych uczniów i ich rodziców oraz przypominamy starszym uczniom i ich rodzicom, że od września 2018 roku decyzją Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej w statucie szkoły zawarte zostały zasady korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów na terenie szkoły:

„§ 49. Telefony komórkowe i urządzenia elektroniczne.

Podczas pobytu w szkole uczniowie mają wyłączone i schowane telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne.”        

Zapis ten nie tylko wynika z kierunku szkoły w podnoszeniu bezpieczeństwa uczniów (również w Internecie), ich integracji w środowisku szkolnym, przepisów BHP, jak również wpisuje się w działania szkoły w kierunku ograniczenia ekspozycji na szkodliwe dla zdrowia niejonizujące pole elektromagnetyczne.

Rodziców zaniepokojonych brakiem możliwości skontaktowania się z dzieckiem podczas pobytu w szkole zapewniamy, że w sytuacjach tego wymagających z rodzicem kontaktować się będą pracownicy szkoły lub pielęgniarka szkolna. W sytuacjach ważnych i pilnych uczeń może skorzystać ze szkolnego telefonu stacjonarnego w sekretariacie szkolnym i gabinecie pedagoga (o czym uczniowie wiedzą).

Katarzyna Zemmel – pedagog szkolny

 

https://www.telepolis.pl/images/2019/06/regulaminy/apel-naukowcow-pem_1.pdf

 

   
© by Sp13.