Twoje IP:3.145.93.210

„Wyślij kartkę – obudź Bartka” – to akcja pomocy w rehabilitacji Bartka Janusza, 6-latka, który po kolejnej operacji mózgu zapadł w śpiączkę. Przebywa w warszawskiej klinice „Budzik”. Akcja została przeprowadzona w styczniu z udziałem ponad 60 uczniów „Trzynastki” oraz pod opieką wielu nauczycieli.

Do Bartka przesłaliśmy kartki z życzeniami, wierszykami, bajkami napisanymi przez dzieci, zaś do mamy Bartka skierowaliśmy list napisany przez uczennice klasy VI a z grupy - Oaza Dzieci Bożych, pod opieką p. Elżbiety Kapały oraz list otwarty zredagowany przez p. Katarzynę Zemmel- pedagoga szkolnego.

Mielec 2014.01.20

Droga Pani Magdo – Mamo Bartka.

Do naszej szkoły podstawowej – „Trzynastki”
z Mielca, czas temu trafił Pan Wojciech, przyjaciel Pani rodziny. Opowiedział nam historię Pani syna, choć bardzo smutną, wierzymy, że wszystko dobrze się skończy - Bartek odzyska świadomość i rozpozna swoją mamę i tatę. Tego gorąco i z całego serca Państwu życzymy.

Zadziwiły nas opowieści Pana Wojciecha, bo o śpiączce nasza wiedza jest bardzo stereotypowa, a poczynania Pani syna daleko odbiegają od naszych wyobrażeń o tym stanie. Postanowiliśmy również, choć w niewielkim stopniu, to jednak uczestniczyć
w procesie powracania Bartka do zdrowia i stąd przesyłam spory plik różnego rodzaju kartek, które dzieci tworzyły specjalnie dla Pani syna. Proszę opowiedzieć Bartkowi, jak najpierw jego rówieśnicy
i rok starsi pierwszoklasiści, z ogromnym zapałem, (bo to ich ulubiona czynność) kolorowali i wieszali plakaty na korytarzach szkolnych, później razem ze swoimi wychowawczyniami – panią Agnieszką i p. Celiną, nauczycielem plastyki - p. Witkiem, paniami ze świetlicy szkolnej – p. Kazią i p. Lucynką, próbowali zrozumieć sytuację dziecka, które tak dużo w swoim młodziutkim życiu już doświadczyło i chociaż Go nie znają, chcą Mu pomóc.
To bezcenna lekcja dla naszych uczniów i za to Bartkowi i Pani dziękujemy. Razem z Panią czekamy na tę chwilę. Wśród kartek znajdzie Pani wymyślone przez dzieci specjalnie dla Bartka bajki, historyjki, rysunki i wierszyki zilustrowane przez najmłodszych uczniów. Proszę, żeby nie brała Pani pod uwagę, poprawności ortograficznej, bo w emocjach nie jest w ogóle ważna. Kilka słów do pani skierowały również dziewczynki – szóstoklasistki z panią Elą – katechetką.

Życzymy Pani miłych chwil, a Bartkowi wielu doznań przy czytaniu kartek. Pozdrawiamy gorąco Panią, Bartka i całą Państwa Rodzinę. Życzymy sił w pokonywaniu, niewyobrażalnego dla nas, trudu codziennej rehabilitacji i nigdy niegasnącej nadziei na poprawę.

W imieniu dzieci, młodzieży oraz nauczycieli –
Katarzyna Zemmel - pedagog